#6 how to learn english

17:47 chillout 5 CommentsW dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest baardzo przydatna, dlatego warto się go nauczyć. Myślę, że jednym z takich najbardziej popularnych jest język angielski. W sumie w większości krajów świata możemy się w tym języku dogadać i jest on dosyć prosty, chociaż do naszego języka polskiego niezbyt podobny.
W tym poście chciałam Wam pokazać kilka sposobów przydatnych do nauki angielskiego. Część z nich stosuję więc mogę zapewnić Was o ich skuteczności :)

Myślę, że to jeden z lepszych sposobów na naukę słówek. Na czym polega? Słuchamy piosenki, oczywiście po angielsku, wsłuchujemy się w tekst i jeśli jest jakieś niezrozumiałe słówko, sprawdzamy co znaczy.


Oglądanie filmów w języku, którego chcemy się nauczyć? Jak najbardziej! Możemy nauczyć się przez to nie tylko wielu nowych słów, ale także ich poprawnej wymowy. 
Chciałam Wam też polecić stronę SUBSMOVIES , na której można oglądać filmy z napisami angielskimi. Często z niej korzystam i uważam, że jest świetna i dużo można się nauczyć :)


Czytanie książek po angielsku nie należy do łatwych - nie dość, że bywają tam słowa rzadko używane, to takich książek jest niewiele (przynajmniej tych ciekawszych).

To chyba najlepszy sposób na naukę języka, nie tylko angielskiego. Nie koniecznie musimy jechać do Anglii, żeby porozmawiać po angielsku. Jak dobrze wiemy w wielu krajach ten język jest bardzo rozpowszechniony i prawie w każdym państwie jest część ludzi, z którą moglibyśmy porozmawiać w tym języku.


Czyli dzień po angielsku! Jest to świetny pomysł, żeby co jakiś czas organizować sobie taki czas ze znajomymi i cały dzień rozmawiać tylko po angielsku - bez żadnych wymówek. 


A Wy? Jakie macie sposoby na naukę angielskiego? :)

5 komentarzy:

 1. Świetny post ! :) U mnie ciężko jest z nauczeniem się tego języka, ale czasem z chłopakiem wymieniamy się zdaniami po angielsku co nam utrwala i przypomina język :)

  Zapraszam na jesienny post :)
  https://monica280497.blogspot.com/2016/10/white-blouse-with-excision-golden-autumn.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Staram się jak najwięcej czasu poświęcać na naukę tego języka :) Ciekawe rady. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. English day - polecam, naprawdę bardzo pomaga ;) Ja bym dodała do tej listy również pisanie po angielsku - czy to pamiętnika, listy zakupów, czy iść na całość i zadać sobie trudność tłumaczenia swoich wpisów na język anielski. Myślę, że to również świetny pomysł na podszkolenie języka ;)

  Pozdrawiam gorąco ♡♡♡
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie bardzo lubię naukę poprzez sprawdzanie znaczenia słów piosenek, łatwiej mi zapamiętać słówka, które kojarzą się z lubianą melodią :) W tym roku akademickim muszę przyłożyć się do angielskiego, bo w czerwcu czeka mnie egzamin.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy byłam na wakacjach w Anglii ponad 2 tygodnie wiecej nauczyłam sie angielsiego niz przez pol roku w szkole.
  Pozdrawiam paulabiliniewicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń